WEBINÁŘE - MODERNÍ FORMA VZDĚLÁVÁNÍ

Pro spoustu témat a situací není při vzdělávání potřeba osobní účast lektora a školení může probíhat stejně efektivně i na dálku pomocí webináře. Účastníci potřebují jenom vlastní PC s reproduktory a připojení k internetu. Velkou výhodou je pak fakt, že nikdo neztrácí čas cestováním a vzdělávání tak zabere jen adekvátní dobu. V dnešní zvláštní době je pak nespornou výhodou absence osobního kontaktu.

Nabízené webináře jsou svým obsahem přizpůsobeny této formě a účastník si tak může zvolit, zda chce jen pasivně sledovat, realizovat aktivitu společně s lektorem nebo svými dotazy ovlivňovat průběh celého webináře.

Témata webinářů

Google - nástroje, tipy a triky

Google není jenom vyhledávací pole, které umožní během vteřiny prohledat celý internet. Nejsou to také jen často používané dokumenty nebo mapy. Během webináře si představíme další zajímavé nástroje, které dělají z Google opravdu profesionální nástroj pro práci s informacemi.

Google Disk a jeho možnosti

Podrobněji se společně podíváme jak na práci s Google Diskem (jako nástroje pro ukládání dat), tak si představíme zajímavé funkce a novinky v Dokumentech, Tabulkách nebo Prezentacích. V rychlosti vytvoříme jednoduchý diagram a podíváme se, jaké další možnosti nám tento zajmavý nástroj nabízí.

Canva - letáček za pár minut

Svojí jednoduchostí si Canvu oblíbíte téměř ihned a zvládnete ji používat po krátkém zaškolení. Díky velkému množství předpřipravených šablon nemusíte ani zapojovat svoje grafické vlohy a zvládnete tak udělat krásný letáček na počkání.

Photopea jako aleternativa Photoshopu

Každý z nás občas potřebuje oříznout či retušovat fotku, přidat k ní jednoduchý text nebo pomocí filtru vylepšit její celkový dojem. K tomu nepotřebujete drahé nástroje, velice efektivně si vystačíte s volně dostupným on-line nástrojem - Photopea. A co je skvělé - je v češtině.

Tvorba webu za odpoledne

Webináře ze série - vyber si nástroj, který ti bude vyhovovat. Tvorba jednoduchého webu již dávno není záležitostí složitého programování. Pomocí vybraných nástrojů zvládnete udělat mikrostránku a zároveň ji publikovat opravdu během jednoho dne. Představíme si několik různých cest, jejich možnosti, výhody a nevýhody. 

Netradiční prezentace

Cílem webináře je představit rozlišné možnosti, jak připravit vizuálně zajímavou prezentaci. V rychlosti si představíme i pár doporučení, jak tuto prezentaci vytvořit po obsahové stránce. Zaměříme se ale na různé nástroje, ve kterých lze tvořit atraktivní prezentace na konferenci nebo třeba pro výuku. Nebojte, nezůstane jenom u PowerPointu.

Co je třeba znát a umět ve Wordu

Na začátek webináře si sjednotíme základní dovednosti, které by měl znát každý uživatel tohoto textového editoru. Společně si projdeme novinky, které z Wordu dělají opravdu moderní nástroj nejen pro tvorbu jednoduchých dokumentů, ale také zajímavých studijních materiálů, publikací a dalších.


Office.com - co Microsoft nabízí zdarma

Microsoft v rámci své služby Office.com nabízí svým uživatelům spoustu zajímavých nástrojů, které můžete zdarma využívat a usnadnit si tak díky nim svůj pracovní den. On-line spolupráce na dokumentech? Dotazníky? Zajímavé prezentace? To vše zvládnete po našem webináři.

Excel (nejen) pro věčné začátečníky

Občas každý z nás Excel potřebuje, ale jak ho často nepoužívá, tak na spoustu dovedností zapomíná. Během hodiny si společně osvěžíme základní dovednosti, které se Vám mohou občas v práci hodit. Můžete jenom poslouchat nebo pracovat na stejném dokumentu jako lektor.

Nástroje pro dotazníky

Tematicky zaměřený webinář, který představí specifika tří odlišných nástrojů na tvorbu jednoduchých dotazníků. Porovnáme si funkce dvou zdarma dostupných nástrojů MS Forms a Google Formuláře. K tomu se podíváme i na jeden komerční nástroj. Naučíme se dotazníky rychle vytvářet, obsah už  bude jen na Vás :-)

Sociální sítě pro méně zkušené

Sociální sítě nejsou jenom Facebook a Instagram. Nejsou jenom o fotkách z dovolené a toho, co jsem měl k večeři. Můžou být zajímavým informačním zdrojem. Webinář stručně představuje široké spektrum možností sociálních sítí. Nenaučíme Vás fotit krásné fotky nebo psát zajímavé statusy, ale po našem webináři se alespoň nebudete ztrácet v diskuzích s mladšími generacemi.

TOP30 oblíbených aplikací

Webinář pro inspiraci, kde si ukážeme zajímavé mobilní aplikace, které využijete nejen v práci, ale také v osobním životě. Společně si tak projdeme aplikace napříč různými oblastmi -  úpravy obrázků, vzdělávání, praktické nástroje pro osobní produktivitu nebo pro zábavu, a to jak pro vás, tak třeba pro vaše dětské uživatele.

Co je třeba vědět?

  1. Délka trvání jednoho webináře je 75 minut (v případě aktivních dotazů můžeme protáhnout na 90 minut). Termín konání přizpůsobíme především vašim potřebám.
  2. Počet účastníků je omezen na 20 osob. Můžeme realizovat webinář např. pro více menších institucí zároveň, ale není cílem dělat "veřejnou produkci". Proto bude probíhat registrace a zájemcům zašleme nejpozději den předem odkaz na webinář s pokyny. Při větším zájmu o téma, můžeme webinář opakovat nebo se domluvíme na individuálním postupu.
  3. Cena jednoho webináře je 1000,- Kč nezávisle na počtu účastníků. V případě objednání si většího množství webinářů je možné domluvit slevu.
  4. Pokud některý účastník absolvuje více jak 5 webinářů, bude mu zaslán jednoduchý kvíz, po jehož úspěšném splnění od nás obdrží certifikát o absolvování.
  5. Stačí nás kontaktovat na vzdelavani@litteo.cz a na dalších podrobnostech se už domluvíme. 

Webináře na míru

Každý webinář je limitován svojí délkou a proto se jedná spíše o inspiraci, rychlý náhled do problematiky se zdůrazněním základních principů a drobných tipů a triků. V případě zájmu můžeme připravit ke každému tématu sérii webinářů, které na sebe budou navazovat a tématu se věnovat do podrobna. Pro více informací nás neváhejte kontaktovat.